Get Adobe Flash player

Kontakt

an image
BUDOMAX

25-116 Kielce

Ul. Ściegiennego 257

Email: budomax.kielce@wp.pl

Tel: 41 348-94-00
Fax: 41 348-94-01

Więźba dachowa prefabrykowana

Więźba dachowa prefabrykowana

Naszym Klientom oferujemy gotowe prefabrykowane więźby dachowe. Wykonanie konstrukcji dachowej bezpośrednio na placu budowy wymaga dużego nakładu czasu i pracy.

Alternatywnym i znacznie szybszym rozwiązaniem jest zastosowanie więźby prefabrykowanej. Wykonuje się ją w zakładzie produkcyjnym na automatycznie sterowanej linii produkcyjnej, która gwarantuje dużą dokładność wymiarów i staranność wykonania połączeń. Elementy konstrukcyjne więźby dachowej produkowanej przez naszą firmę są wykonane z drewna dobrego gatunku.

Najczęściej jest to drewno sosnowe lub świerkowe o wilgotności 15-20 % klasy K 27 bez zgnilizny, sinizny i wypadających sęków, sezonowane w okresie minimum sześciu miesięcy. Drewno, z którego wykonuje się elementy konstrukcyjne więźby jest czterostronnie strugane i odpowiednio zabezpieczone przed działaniem grzybów, pleśni, szkodników a w przypadku domów drewnianych i szkieletowych także przed działaniem ognia. Dla lepszych efektów zabezpieczających drewno poddaje się impregnacji zanurzeniowej czyli długotrwalemu zanurzenie elementów w preparatach zabezpieczających.

Głównymi zaletami systemu prefabrykacji więźb dachowych są: obniżenie kosztów budowy wysoka jakość kostrukcji większe bezpieczeństwo duże rozpiętości konstrukcji nadbudowy Dla wymagających klientów oraz takich którzy chcą by Ich dom miał niepowtarzalny wygląd i charakter proponujemy zdobienie elementów więźby. W swojej ofercie posiadamy kilka profili.