Get Adobe Flash player

Kontakt

an image
BUDOMAX

25-116 Kielce

Ul. Ściegiennego 257

Email: budomax.kielce@wp.pl

Tel: 41 348-94-00
kom. 502 250 142
Fax: 41 348-94-01

Domy drewniane

an image

Domy drewniane

W dzisiejszych czasach coraz częściej budownictwo tradycyjne zastępowane jest lekkim drewnianym budownictwem szkieletowym.

Technologia lekkiego szkieletu drewnianego  polega na budowaniu domów opartych na drewnianej konstrukcji ścian, stropów i dachu z małogabarytowych elementów konstrukcyjnych. Jako materiał konstrukcyjny do budowy domów stosujemy drewno sosnowe i świerkowe. Drewno to jest suszone komorowo,czterostronnie strugane,z zaokrąglonymi lub sfazowanymi krawędziami, o wilgotności maksimum 18%. Pozbawione jest śladów kory, zarobaczenia, sinizny i zgnilizny, dużej ilości sęków, pęknięć, krzywizny i wichrowatości.

Materiałem stosowanym przez nas na poszycie ścian zewnętrznych jest najczęściej bal półokrągły o grubości 30/140 lub 60/200 mm oraz wodoodporna płyta OSB. Do łączenia drewnianych elementów konstrukcji,oprócz połączeń tradycyjnych takich jak połączenia czopowe,zakładkowe, na tzw. jaskółczy ogon  i innych, stosujemy także metalowe łączniki ciesielskie, gwoździe, wkręty do drewna, śruby i zszywki. Drewnianą konstrukcję budynku stawiamy na płycie betonowej lub ścianach fundamentowych. Wszystkie drewniane elementy konstrukcji budynku,w szczególności podwaliny ścian,tak zewnętrznych jak i wewnętrznych,izolujemy od bezpośredniego kontaktu z podłożem betonowym. Jako izolację stosujemy papę izolacyjną lub folię budowlaną. Ściany zewnętrzne przenoszą  wszelkie obciążenia ze stropów i dachu na fundamenty. Konstrukcja ścian spełnia następujące wymagania: statyki budynku izolacyjności cieplnej izolacyjności akustycznej. Konstrukcja stropu w budynku przenosi obciążenia własne,obciążenia stałe i zmienne związane z jego użytkowaniem. Dach wieńczy budynek od góry i stanowi jego ochronę przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

Konstrukcja dachu spełnia następujące wymagania: statyki budynku, izolacyjności cieplnej izolacyjności akustycznej.

Konstrukcja dachu spełnia wymagania statyczne do przenoszenia obciążeń śniegu,wiatru i pokrycia dachu. 

DOM Z DREWNA PREFABRYKOWANEGO

Technologia budowy domów z prefabrykowanych elementów drewnianych jest ekologiczną, tanią w eksploatacji, trwałą alternatywą dla konkurencyjnych (murowanych czy prefabrykowanych betonowych) technologii wznoszenia budynków.

Głównymi zaletami są:
- krótki czas budowy
- lekka konstrukcja domu
- możliwość przebudowy
- możliwość rozbudowy
- porównywalne koszty budowy do domu murowanego
- postawienie domu może potrwać od kilku dni do kilku tygodni
- drewniany dom posiada oryginalny, niepowtarzalny klimat
- odporny na zewnętrzne czynniki atmosferyczne
.

Cała konstrukcja domu jest prefabrykowana łącznie z dachem. Daje to ogromne możliwości gdyż znacznie skraca czas budowy.

Nasze domy wykonujemy w technologii prefabrykowanej, opartej na szkielecie drewnianym.

Porównanie technologii tradycyjnej z drewnianą.

Taki sposób budowania gwarantuje nam:

- trwałość na lata – podstawą konstrukcji jest starannie selekcjonowane drewno z polskich lasów
- energooszczędność – ściany domów są niezwykle szczelne, doskonale izolowane
- najlepszą jakość – stosujemy materiały najwyższej klasy posiadające odpowiednie certyfikaty
- szybkość budowy – dom prefabrykowany powstaje nawet w 3 miesiące
- profesjonalizm – posiadamy fachowców z wieloletnich stażem i doświadczeniem

Technologia tradycyjna

- podstawą są mury – schną długo (12 miesięcy), zużywa się bardzo dużą ilość wody
- straty energii – gruby mur i bardziej masywne fundamenty są trudniejsze do właściwego zaizolowania. Materiały tradycyjne - charakteryzują się dużą bezwładnością cieplną – budynki dłużej się nagrzewają, stąd wyższe koszty ogrzewania
- nieefektywne materiały – konieczne jest tynkowanie ścian wewnętrznych
- gorsze warunki montażu – mała dokładność w połączeniach z oknami, drzwiami itp.
- mozolne tempo prac – budowa ciągnie się przez min. 24 m-ce-a nawet latami.
- profesjonalizm? – czasy „człowieka z marmuru” bezpowrotnie minęły

 

Technologia wykonania domów w systemie prefabrykacji umożliwia wyeliminować ryzyko zamoknięcia konstrukcji oraz izolacji. Poszczególne elementy ścian, stropów itp. wykonane na lini montażowej są odpowiednio zabezpieczone co jest szczególnie ważne w technologii szkieletowej, sam montaż na placu budowy trwa około 3 dni, przekazanie obiektu inwestorowi około 2 tygodni. W procesie produkcji dużą uwagę poświęca się drewnu, jest ono sortowane oraz suszone do 15% wilgotności, a następnie czterostronnie strugane i impregnowane. Domy z drewna, zbudowane są z najbardziej ekologicznego materiału, nieemitującego żadnych szkodliwych substancji. Drewno ma także niski stopień przewodzenia ciepła co wpływa na zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku.

Firma produkuje domy prefabrykowane jako konstrukcje w szkielecie drewnianym. Drewno, jest naturalnym surowcem, zapewniającym energooszczędność i komfort mieszkania, a także pozwala utrzymać naturalną wilgotność powietrza, co z kolei chroni drogi oddechowe
i śluzówkę przed zasychaniem i podrażnieniem. Wnosi do domu specyficzny mikroklimat, a także reguluje temperaturę powietrza w pomieszczeniu, zimą i latem.


Domy drewniane oddychają, a to z kolei zapewnia utrzymanie naturalnej wilgotności powietrza wewnątrz budynku.

Wybierając domy prefabrykowane o konstrukcji drewnianej, wybieramy zdrowy i komfortowy styl życia, a jednocześnie chronimy środowisko poprzez zmniejszenie stężenia w atmosferze dwutlenku węgla.